Stanoviště 5

Tato šifra vychází ze známé hříčky "chovej se dle instrukcí", která koluje v mailových schránkách. I někteří testeři se nechali nachytat a tři hodiny kopírovali v mapách, než přišli na to, že k řešení mohli dojít během pěti minut. A to ten fór znali…

 

První nápověda samozřejmě ke skutečnému řešení nevedla. Jen urychlila to shánění nesmyslných údajů… Proto taky byla jen za 15 minut

Druhá nápověda dle hesla chytrému napověz…

A třetí pro ty s dlouhým vedením

Řešením je dvůr domu Starobrněnská 12. Naší drobnou zlomyslností byla skutečnost, že k dosažení tohoto stanoviště z Mečové stačí projít Velkým Špalíčkem. Necelých 50 metrů. "skrz zeď".

Přesně dle našeho očekávání se na tomto stanovišti účastníci rozdělili na "pilné", a "líné". Ti "pilní" poctivě oběhli půl města a rýsovali nikam nevedoucí obrázky jak diví. Co si myslel ten pán, který volal z automatu pod nádražím, se nám zjistit nepodařilo. Ač bylo okolo něj pár volných automatů, utvořil se okolo něj hlouček čekajících.
"Líní" účastníci si přečetli poměrně dlouhý text a ani jim nedalo moc práce najít v něm odkaz na Starobrněnskou 12. Někteří měli trošku problém najít správný dům, protože číslování je v těch místech malinko chaotické.
Našly se i týmy, které sice přišly na to, kde je stanoviště, ale jaksi "cvičně" si stejně instrukce projely.

Zpět na úvod

Na stanoviště 4

Na stanoviště 5

Nápověda 1

Nápověda 2

Nápověda 3

Na stanoviště 6

 Zpět do kroniky